Zbiórka darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy

KOMUNIKAT

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie, Ambasada RP i Instytut Polski w Berlinie organizują zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy pod hasłem #PomagamUkrainie / #HilfeFürDieUkraine.

Pomoc zbieramy codziennie: od poniedziałku 28 lutego do czwartku 3 marca, w Galerii Instytutu Polskiego w Berlinie (adres: Burgstraße 27, 10178 Berlin, wejście od ulicy, S-Bahn Hackesher Markt, U-Bahn Alexanderplatz), w godz. 10:00 – 20:00.

 

POMOC ZOSTANIE PRZEKAZANA ODDZIAŁOWI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W SZCZECINIE.

 

Prosimy o przekazywanie darów w kategoriach jak niżej:

  • KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

 

Jednocześnie przypominamy, że polski rząd utworzył specjalną stronę internetową, gdzie można zgłaszać gotowość do pomocy osobom przebywającym na Ukrainie oraz obywatelom Ukrainy, którzy przebywają już w Polsce:  www.pomagamukrainie.gov.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.