Oświadczenie ZG ZPwN

Zarząd Główny Związku Polaków w Niemczech oświadcza, iż informacje podane przez pana Tadeusza Szczyrbaka dotyczące koncesjonowania symboli ZPwN, organizacji zarejestrowanej w Niemczech od 100 lat, są nieprawdziwe!

Żadne instytucje, szkoły, kluby sportowe lub inne podmioty w Polsce, upamiętniające wspaniałą działalność ZPwN nie muszą się obawiać odebrania im prawa do używania naszego znaku!

Nazwa i znak „Rodło” są własnością Związku Polaków w Niemczech od 1932 roku i od tego czasu niezmiennie po dzień dzisiejszy prawo do używania znaku i nazwy „Rodło” mają członkowie i organizacje zrzeszone w Związku Polaków w Niemczech oraz wszyscy inni za naszą zgodą. Nie będzie jednak naszej zgody na nadużycia przy użyciu naszego znaku!

Związek Polaków w Niemczech od czasu tzw. dekretów Goeringa nie był celem tak zorganizowanych ataków. Przez wszystkie lata w których ZPwN zmagał się w różnych procesach z państwem niemieckim, nigdy nie podważano ciągłości naszej organizacji i naszego dziedzictwa!

W trudnych chwilach oraz w walce o realizację naszych celów mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie polskiego MSZ, za co bardzo dziękujemy!

Z rodlackim pozdrowieniem

Józef Malinowski
Prezes ZG ZPwN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zarząd Główny i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.