Życzenia Świąteczne MSZ dla Polaków za granicami i Polonii

Droga Polonio!

Drodzy Polacy z bliskich i odległych stron świata!

Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku chciałbym wszystkim Państwu, Państwa Bliskim i Przyjaciołom, przekazać płynące z głębi serca życzenia spokoju i radości, otuchy i zdrowia, które jak pokazały nam niełatwe czasy pandemii koronawirusa jest nie do przecenienia. Życzę również Państwu pokoju i pogody ducha oraz czasu dla najbliższych. Boże Narodzenie to dla nas Polaków czas szczególny – cieszymy się na spotkania w gronie rodzinnym, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i obdarowujemy naszych bliskich prezentami. W tym świątecznym czasie bądźmy zatem razem, wspierajmy się, a nowonarodzony Jezus niechaj nam wszystkim błogosławi.

Chciałbym podziękować za działania i inicjatywy, które w ciągu ostatniego roku podejmowali Państwo by pomagać i wspierać się wzajemnie. Jestem przekonany, że dalej potrafimy być solidarni i pomagać innym, nie zapominając o naszych polskich tradycjach i zwyczajach.

Życzę wszystkim Państwu, a szczególnie polskim Duszpasterzom i Siostrom Zakonnym, społeczności Polskich Szkół: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, członkom wszystkich organizacji polonijnych Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Szymon Szynkowski vel Sęk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inni o nas i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.